افراد به طور روزمره در معرض پیام‌های متعدد تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف هستند؛ بیلبوردها در کوچه و خیابان، تصاویر باکیفیت بالا در مجلات، برنامه‌ها و ویدئوهای تبلیغاتی پرهزینه تلویزیونی، سایت‌های اینترنتی و به تازگی بر روی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف می‌کوشند تا به نحوی توجه مخاطبانشان را به خود جلب کنند. کسب‌وکار در اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست.

در چنین شرایطی مخاطبان بیش از هر زمان دیگری متوقع و ناشکیبا هستند. میزان توجهات در حال کاهش بوده و رقابت برای دیده شدن به طور نمایی در حال تشدید است. با این وضعیت، برای اطمینان از دیده شدن محصولات‌تان، چه راهکاری وجود دارد تا بتوانید مشتریان جدیدی را جذب نمایید؟ خب اگر نمی‌‌توانید آن‌ها را به سمت خود جذب کنید، شاید بهتر باشد شما به آن‌ها بپیوندید!

مزیت‌های کسب‌وکار در اینستاگرام

می گویند «یک عکس به تنهایی هزار حرف می‌زند». راه‌ ارائه محتوا به مخاطبان‌تان را تغییر دهید. به جای پاراگراف‌های طولانی، پیام‌تان را به صورت کوتاه‌تر و فشرده‌تر به آن‌ها برسانید. تصاویر جایگزینی عالی برای این نوع از بازدید کنندگان و اینستاگرام پلتفرمی فوق‌العاده برای این اتفاق است.

اینستاگرام با بیش از 700 میلیون کاربر که بخش مهمی از آن‌ها به صورت روزانه مشغول فعالیت هستند، پتانسیل‌های بسیار بالایی برای کسب‌وکارها دارد. با این حال، پتانسیل‌های منحصر به فرد اینستاگرام، بیش‌ از آن که به رفتار کاربران مربوط باشد به تعداد آن‌ها مرتبط است.

مزیت‌هایی که کسب‌وکار در اینستاگرام برای برندها دارد

به احتمال زیاد در میان دوستان‌‌تان با کسانی برخورد داشته‌اید که در صفحه اینستاگرامشان پیگیر برند خاصی بوده‌اند و یا حتی خودتان یکی از این دسته افراد باشید. جالب است بدانید این نکته فقط در مورد شما و اطرافیان‌تان صادق نیست. به طور کلی کاربران اینستاگرام مایلند تا با برندها در تماس باشند. تحقیقات نشان می‌دهد که برندها از تعدادی از مزیت‌ها و فواید اختصاصی این شبکه به صورت زیر استفاده می‌کنند:

  • 400 میلیون از 600 میلیون کاربر اینستاگرام هر روز از آن استفاده می‌کنند (منبع وب‌سایت رسمی اینستاگرام)
  • در پلتفرم اینستاگرام، برندها از همراهی و تعامل مستمر و معمول با 4 درصد از کل فالوئرها بهره می‌گیرند. در شبکه‌هایی نظیر فیس‌بوک و توئیتر، میزان تعامل و همراهی کاربران کمتر از 0.1 درصد است. (منبع: Forrester)
  • 80 درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یک برند را فالو می‌کنند (وب‌سایت رسمی اینستاگرام)
  • 60 درصد از کابران اینستاگرام گفته‌اند که از طریق آن محصولات جدیدی یافته‌اند
  • فقط 36 درصد از بازاریابان از اینستاگرام استفاده می‌کنند، در مقایسه با 93 درصد از بازاریابانی که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند (منبع: Selfstartr) که این امر نشان دهنده‌ی فرصت‌های بکر فراوانی برای موفقیت و برندسازی در این شبکه اجتماعی است.

امروزه اینستاگرام دارای امکانات متعددی نظیر Live، Instagram Stories، Instagram Direct، هشتگ‌ها، تب اکسپلور و … است که ترکیب آن‌ها می‌تواند فرصت‌های فراوانی را برای کسب‌وکارها و برندها برای رشد و توسعه‌ی فعالیت‌های‌شان فراهم سازد. بخش مهمی از این امکانات به تازگی به اینستاگرام اضافه شده و به نظر می‌رسد باید منتظر نوآوری‌های دیگری نیز در این پلتفرم باشیم که به طور فزاینده‌ای بر محبوبیت و شهرت آن خواهد افزود.

ثابت شده است که رسانه‌های اجتماعی بر تصمیمات خرید کاربران تأثیر می‌گذارند و اگر شما بتوانید ترکیب درستی از محتوا را بیابید، مخاطبان‌تان خود به سراغ آن می‌آیند – و حتی اگر شما به سراغ‌شان بروید – نیازی به فشار شدید یا برنامه‌های سنگین فروش نیست. این رویای همه کسب‌وکارهاست.

به توجیه بیشتری احتیاج دارید؟ بیابید ببینیم بازاریابان درباره‌ی این پلتفرم چه می‌گویند.

بازاریابان در مورد کسب‌وکار در اینستاگرام چه می‌گویند؟

تحقیقات و اعداد و ارقام پیش گفته جالب به نظر می‌رسند، اما بازاریابان – یا به عبارت دیگر، افرادی که از اینستاگرام برای دستیابی به اهداف کسب‌وکارشان استفاده می‌کنند- در عمل چه نظری در مورد این پلتفرم دارند؟

به دفعات می‌توان از زبان این افراد شنید که اینستاگرام را به خاطر مواردی نظیر قابلیت ارتباط با مشتریان و داستان‌گویی ویژوال (مایک هایس، مدیر بازاریابی دیجیتال شرکت بن و جری)، امکان به تصویر کشیدن استفاده افراد از محصولات و الهام بخشی راه‌های جدید برای لذت‌بردن از آن‌ها (جسیکا لاریا، مدیر ارتباطات برند شرکت چوبانی) یا دستیابی به سطح باورنکردنی از تعامل و مشغولیت با مشتریان موجود (راشل سیلور، مدیر استراتژی محتوا و بازاریابی اجتماعی شرکت بیرچباکس) ستایش می‌کنند.

آیا کسب‌وکار در اینستاگرام برای شما مناسب است؟

در بخش‌های قبلی به توضیح و توصیف ویژگی‌ها و مزیت‌هایی در اینستاگرام پرداختیم که می‌توان از طریق آن به موفقیت در کسب‌وکار دست یافت. اما با این همه، قبل از این که شتاب ‌زده به سراغ اینستاگرام بروید، مایلیم که شما را به فکر کردن درباره ی اینکه به دنبال چه چیزی هستید و یا این که از اینستاگرام چه می‌خواهید، تشویق کنیم.

به طور طبیعی هیچ ابزار و پلتفرمی نمی‌تواند در مورد همه کسب‌وکارها به یک اندازه موفق عمل کرده و موثر باشد. اینستاگرام مطمئنا یک ابزار بسیار قدرتمند است، ولی ویژگی‌هایی دارد که برای برخی از کسب‌وکارها مناسب‌تر است. پرسش‌های زیر از جمله‌ی سوالاتی است که شاید پرسیدن آن قبل از آغاز هر نوع فعالیت کسب‌وکار جدی در اینستاگرام خالی از لطف نباشد:

  • آیا صنعت من یا چیزی که می‌فروشم از نظر بصری جذاب است؟ (البته نیازی نیست که این جاذبه‌ی بصری منحصراً به خود ظاهر محصول مرتبط باشد)
  • آیا من مایل هستم چیزهایی را به اشتراک بگذارم که مستقیما به چیزی که من میفروشم مرتبط نیست؟ (قرار است در یک جامعه‌ی واقعی، البته از نوع مجازی آن، با مشتریان و کاربران خود تعامل کنید و از این رو صفحه اینستاگرام کسب‌وکار شما نباید شبیه ویترین مغازه‌ها باشد)
  • آیا من زمان، انگیزه و انرژی کافی برای درگیر شدن با شبکه اجتماعی جدید را دارم؟ (فراموش نکنید هیچ موفقیتی بدون صرف زمان و هزینه به دست نخواهد آمد؛ هر چند به شما اطمینان می‌دهیم که این تلاش‌ها به نتیجه‌ی آن می‌ارزد!)

بعد از فکر کردن به این سوالات، ممکن است که بخواهید درباره ی روی آوردن به اینستاگرام تجدیدنظر کنید. بدیهی است که نمی‌خواهید منابع‌تان را روی چیزی که برای شما مناسب نیست هدر دهید. اما اگر علی‌رغم تأمل در خصوص نکات فوق، همچنان حس می‌کنید اینستاگرام می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند و یا اساساً مبنای شکل‌گیری کسب‌وکارتان باشد، خوشحال خواهیم شد که بتوانیم به شما کمک کنیم تا به جمع کسب‌وکارها و افرادی بپیوندید که توانسته‌اند از طریق اینستاگرام به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابند.

برای کسب‌وکار در اینستاگرام از کجا باید شروع کرد؟

یک حساب کاربری کسب‌وکار در اینستاگرام ایجاد کنید

قبل از هر چیز شما باید یک اکانت یا حساب کاربری در اینستاگرام داشته باشید. و یا در صورتی که اکانت شخصی دارید، آن را به حساب اینستاگرام کسب‌وکار تبدیل کنید.

پیج اینستاگرام شما مانند ویترین شماست. مخاطبان بر اساس آن در خصوص شما قضاوت خواهند کرد. سعی کنید در انتخاب تصویر، بیو و موارد دیگر دقت کافی را به خرج دهید. 

استراتژی محتوای خود را تعیین کنید

هیچ چیزی به اندازه محتوا در موفقیت کسب‌وکار شما در اینستاگرام موثر نیست. علاوه بر این بدون وجود استراتژی روشن و دقیق محتوا، بسیاری از تلاش‌های شما در زمینه‌ی بازاریابی اینستاگرامی یا به نتیجه‌ای نخواهد رسید، یا نتایج راضی کننده نخواهد بود.

از این رو پیشنهاد می کنیم که در همین ابتدای امر، برنامه‌ی دقیق و مدونی در زمینه‌ی محتواهای پست‌های اینستاگرامی خود آماده نمایید تا به عنوان مبنای .فعالیت‌های بعدی‌تان قرار گیرد

انتخاب تم‌های محتوا، ترکیب رنگ، سبک نوشتاری در کپشن، هشتگ‌ها و … همگی در همین قالب، دسته بندی می‌گردند

تلاش کنید که بیشتر دیده شوید

مسلماً تمامی تلاش‌های شما برای تولید محتوای باکیفیت، در صورتی که بیننده‌ای نداشته باشد (یعنی تعداد فالوئر ناچیز) نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. روش‌های مختلفی برای افزایش فالوئر به صورت اصولی وجود دارد که  از جمله‌ی آن‌ها تبلیغات در اینستاگرام است.

در این بخش به شما توصیه می‌کنیم که در راه بیشتر دیده شدن، کیفیت را فدای کمیت نکنید.

 عملکرد خود را تحلیل کنید

علی‌رغم همه نکاتی که – چه در این مقاله و چه در منابع دیگر – پیرامون بازاریابی شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود، هیچ منبع دانشی، جایگزین تجربه عملی نخواهد شد.

این تجربه اندوزی و یادگیری فقط در شرایطی بیشتر نتایج را به دنبال خواهد داشت که از قبل سیستمی برای هدف گذاری، اندازه گیری شاخص‌های هدف، و در نهایت ارزیابی عمکرد تلاش‌ها در اینستاگرام وجود داشته باشد.

وقتی نمی‌دانید که به دنبال چه بوده‌اید، اساساً هر نوع تحلیل و ارزیابی بی نتیجه و ای بسا گمراه کننده خواهد بود.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...