در سال‌های اخیر شاهد رشد روزافزون سرمایه‌گذاری کسب‌و‌کارهای کوچک و بزرگ بر روی شبکه‌های اجتماعی بوده‌ایم. در این میان کسب‌و‌کارهای بسیاری توانسته‌اند که با اتخاذ یک استراتژی مناسب و بهره‌گیری از مجموعه‌ی بزرگی از کاربران که به واسطه شبکه‌های اجتماعی در کنار یکدیگر جمع شده‌اند، پیشرفت چشم‌گیری را برای خود به ارمغان آورند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که در سال گذشته چیزی در حدود 36 میلیارد دلار برای تبلیغات بر روی شبکه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری شده است. پس به سادگی می‌توان نتیجه گرفت که یک سرمایه‌گذاری مطمئن و هوشمندانه بر روی این رسانه‌های پرطرفدار چه مزایایی می‌تواند به همراه داشته باشد.

از طرفی با افزایش روز‌افزون محبوبیت گوشی‌های هوشمند و همچنین افزایش علاقه کاربران به مرور تصاویر رنگارنگ و دلچسب (به جای خواندن متون خشک و خالی!) شبکه اجتماعی اینستاگرام را می‌توان مدعی تراز اول برای تبلیغات‌های کسب‌و‌کارها دانست! روش‌های تبلیغاتی اینستاگرام در طول سال‌های اخیر و به لطف پلتفرم تبلیغاتی فیسبوک پیشرفت‌های قابل توجهی را داشته است. پس اگر تا به امروز از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام غافل مانده‌اید، بهتر است که هرچه سریع‌تر دست به کار شوید.

چرا اینستاگرام؟

با همه این تفاسیر، برخی از بازاریابان همچنان اینستاگرام را در اولویت خود قرار نداده‌اند. چرا که سیاست این شبکه اجتماعی در راحتیو آسایش کاربران خود و حفظ آن‌ها است. در نتیجه در این شبکه اجتماعی خبری از وجود تبلیغات‌های آزاردهنده و مزاحم خواهد بود. بلکه تبلیغات‌های موجود در آن ظاهری دقیقا مشابه با یک پست معمولی دارند که همین موضوع جزو بزرگترین نقاط قوت تبلیغات در اینستاگرام است.

تبلیغات در اینستاگرام

همچنین تاثیر تبلیغات در اینستاگرام بسیار بیشتر از شبکه‌های اجتماعی پرآوازه دیگر است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که هر پست تبلیغاتی اینستاگرام 58 برابر بیشتر از فیسبوک و 120 برابر بیشتر از توییتر باعث جذب و تعامل کاربران می‌شود.

مقایسه اینستاگرام و توییتر و فیسبوک

هنگامی که بحث تبلیغات به میان می‌آید، دسترسی به مخاطبان بیشتر به موضوعی حیاتی تبدیل می‌شود. اینستاگرام این امکان را به وجود آورده که پست‌های تبلیغاتی شما در دسترس طیف وسیعی از کاربران (و حتی کاربرانی که شما را دنبال نکرده‌اند) قرار بگیرد. به مثال زیر توجه کنید. در تصویر زیر Paper Boat Drinks تصویر و متنی را به این صورت در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشته بود:

روش های تبلیغات در اینستاگرام

سپس این شرکت دقیقا همان تصویر و با همان کپشن را به عنوان یک پست تبلیغاتی در اینستاگرم به اشتراک گذاشت که نتیجه آن را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.(به تعداد لایک‌های هر دو پست توجه کنید.)

پست اسپانسر در اینستاگرام

همان طور که مشاهده کردید، یک کمپین تبلیغاتی صحیح و حساب شده می‌تواند سکوی پرتاب کسب‌و‌کار شما باشد. به خصوص اگر از شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام نیز استفاده کنید. به همین منظور در ادامه این مقاله قصد داریم تا 7 نکته در مورد روش‌های تبلیغات در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

7 نکته مهم در مورد روش‌های تبلیغات در اینستاگرام

1- ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی در اینستاگرام

اولین اشتباهی که اغلب برند‌ها در مورد تبلیغات در اینستاگرام می‌کنند، آغاز یک تبلیغات عجولانه و بدون برنامه است. این درحالی است که پایه و اساس روش‌های تبلیغات در اینستاگرام در یک استراتژی منظم و از پیش تعیین شده نهفته است. هرچند که اینستاگرام تبدیل به یکی از عرصه‌های داغ و موفق در زمینه تبلیغات تبدیل شده است، اما این موضوع دلیل نمی‌شود که بدون برنامه و استراتژی در آن گام نهاد. پس قبل از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام این سوالات را از خود بپرسید:

  • قصد تبلیغ چه چیزی را دارید؟
  • از این تبلیغات چه هدفی را دنبال می‌کنید؟
  • چگونه پیشرفت خود را ارزیابی می‌کنید؟

با پاسخ دادن به این سوالات می‌توانید مسیر حرکت خود را از همان ابتدای سفر به خوبی مشخص کنید. همچنین با یافتن معیارهای خوبی برای ارزیابی خود، می‌توانید از حرکت در مسیر درست خود اطمینان حاصل کنید.

2- مخاطبان خود را مورد هدف تبلیغاتتان قرار دهید

همان‌طور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره کردیم، تبلیغات اینستاگرام با پلتفرم فیسبوک یکپارچه شده است. در نتیجه شما می‌توانید به کاربران فیسبوک نیز دسترسی داشته باشید. به کمک این ابزار قدرتمند شما قادر خواهید بود تا مخاطلان خود را بر اساس معیارهای مختلفی مانند سن، محل تولد وفیلتر کنید. علاوه بر این امکانات پیشرفته‌تری مانند نمایش تبلیغات برای کاربرانی که در روزهای اخیر بیشترین بازدید را از وب‌سایت شما داشته‌اند نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا روش‌های تبلیغات در اینستاگرام شما دقیق‌تر و موثرتر واقع شوند.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

3- شبیه به یک تبلیغات نباشید!

این روزها کاربران به حد کافی تحت بمب‌باران تبلیغات‌های مزاحم و ناخواسته هستند، پس شما نیز بر این بحران نیافزایید! فراموش نکنید که پست‌های اینستاگرامی دقیقا همانند پست‌های عادی به نمایش درمی‌آیند و این موضوع یکی از نقاط قوت تبلیغات‌های این پلت‌فرم است. پس شما می‌توانید از این فرصت پیش آمده استفاده کنید و با افزودن کمی زیبایی و خلاقیت، تبلیغات‌های خود را از حالت مستقیم و آزاردهنده خارج کنید.

4- با افراد تاثیرگذار همکاری کنید

بازاریابی تاثیرگذاران یکی از ترندهای جدید در عرصه بازاریابی است. افراد مشهوری مانند فوتبالیست‌ها، بازیگران سینما و هزاران کاربر را بدون هیچ زحمتی در اطراف خود جمع کرده‌اند! پس چرا شما از این نعمت آماده بهره نبرید؟ یکی از روش‌های تبلیغات در اینستاگرام همکاری با افراد معروف و سلبریتی است. به صورتی که زحمت تبلیغات غیرمستقیم خود را به آن‌ها دهید! در این روش تنها کافی است که شخص مورد نظر شما نظری مثبت و جذاب را در مورد محصول شما در صفحه شخصی خود قرار دهد تا موج بزرگی از کاربران به سمت شما روانه شوند.

5- از هشتگ‌ها استفاده کنید

یکی از بهترین روش‌های تبلیغات در اینستاگرام و همچنین رساندن پیام به دست مخاطبان هدف، استفاده از هشتگ‌ها است. در صورتی که شما از یک هشتگ خاص استفاده کنید، تمامی کستنی که به دنبال مطالبی با این عنوان هستند را به سمت خود جذب خواهید کرد. اما در این میان مشکلی که وجود دارد، فراوانی مطالب مرتبط با هشتگ‌های عمومی است. در نتیجه اگر شما قصد دارید تا قشر خاصی از افراد را به سمت خود جذب کرده و یافتن مطالب خود را برای آن‌ها آسان‌تر کنید، همانند کمپانی‌های معروف از هشتگ‌های خاص و مخصوص به خود استفاده کنید تا مطالبتان در میان سیلی از هشتگ‌های مشابه غرق نشوند.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

6- مخاطبانتان را درگیر محتوای خود کنید

اگر محتوای تبلیغاتی شما ه گونه‌ای باشند که کاربران به اظهار نظر دادن و کامنت گذاشتن در مورد آن علاقه نشان دهند، شانس بسیار بیشتری برای موفقیت در این زمینه خواهید داشت. تحقیقات نشان می‌دهد که محتوای ایجاد شده توسط خود مخاطبان به مراتب سریع‌تر از هر هر پست تبلیغاتی دیگری می‌تواند باعث جذب کاربران بالقوه شود. همچنین نمایش افراد و صحنه‌های واقعی و در ادامه آن وجود کامنت‌هایی از کاربران دیگر، باعث جلب اعتماد مخاطبان بالقوه به برند و محصولات شما خواهد شد.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

7- از آزمایش کردن نترسید

اینستاگرام بستری را برای شما ایجاد کرده است که توسط آن می‌توانید به سادگی به تست هر چیزی بپردازید! برای مثال می‌توانید بدون نیاز به طراحی رابط‌های کاربری متنوع و مختلف برای نرم‌افزارهای خود، صرفا تصاویری از این صفحات را پیش از ساخته شدن در اینستاگرام قرار دهید و بازخوردهای مخاطبانتان را ارزیابی کنید. علاوه بر این استفاده از روش A/B یکی از پرکاربردترین روش‌های تبلیغات در اینستاگرام است. به این صورت که دو نوع پست مختلف را به دو گروه از کاربران خود نمایش می‌دهید تا با توجه به فیدبک‌ها و بازخوردهای جمع‌آوری شده، نمونه بهتر را انتخاب کنید.

engagement اینستاگرام

اکنون بهترین زمان برای تبلیغ در اینستاگرام است!

درحالی که شاید اغلب رقبای شما اعتماد کاملی به این پلتفرم آماده و کارآمد ندارند، شما می‌توانید از این فرصت به دست آمده استفاده کرده و فاصله خود را از سایر رقبا افزایش دهید. چرا که کاربران عاشق اینستاگرام هستند و تبلیغات شما در این محیط دوست‌داشتنی، جذاب‌تر جلوه خواهد نمو. همچنین اینستاگرام ابزاری مانند Sprout در اختیار بازاریابان قرار داده تا با استفاده از آن بتوانند تحلیل‌های دقیق‌تر و موثرتری از تبلیغات خود داشته باشند.

اکنون شما با 7 مورد از تکنیک‌ها و روش‌های تبلیغات در اینستاگرام آشنا شده‌اید که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به کسب و کار خود جان ببخشید. پس دست روی دست نگذارید و از همین امروز به فکر تدوین یک استراتژی مناسب برای تبلیغات خود و در ادامه آن شروع به تبلیغات در این پلتفرم محبوب کنید.

آیا شما روش‌های دیگری برای تبلیغات در این شبکه مجازی فوق‌العاده محبوب می‌شناسید؟ و یا آیا تجربه تبلیغات در این پلتفرم را داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...