اغلب بازاریابان زمانی که از اهمیت و موفقیت‌ استراتژی‌های بازاریابی مطلع می‌شوند، بدون این‌که توجهی به شرایط کسب وکار خود بیندازند، برای استفاده از آن استراتژی اقدام می‌کنند. طی ماه‌های گذشته، استفاده از بازاریابی تاثیرگذاران یا به عبارت بهتر اینفلوئنسر مارکتینگ به شدت افزایش پیدا کرد و تعداد زیادی از بازاریابان شروع به استفاده از بازاریابی تاثیرگذاران کردند. از آن‌جایی که بازاریابی تاثیرگذاران از جهات گوناگون به برندها کمک می‌کند، لذا تعداد کمپین‌های موفق به صورت نمایی افزایش پیدا کرد.

همین موضوع باعث شد که بازاریابان به سمت این نوع از استراتژی هجوم بیاورند. آیا شما هم می‌خواهید از بازاریابی تاثیرگذاران استفاده کنید؟ با بررسی اینفوگرافی زیر می‌توانید به این نتیجه برسید که آیا به بازاریابی تاثیرگذاران برای شما ارزشمند است یا نه؟

اینفوگرافی :اینفلوئنسر مارکتینگ

همان‌طور که در اینفوگرافی بالا مشاهده کردید، برندها در شرایط زیر باید برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ اقدام کنند:

۱) زمانی که به دنبال ترویج محتوای خود هستید

بازاریابی محتوایی یکی از استراتژی‌های ارزشمند بازاریابی در عصر کنونی می‌باشد، یکی از چالش‌های بازاریابی محتوایی، ترویج محتواست. برندها با استفاده از بازاریابی تاثیرگذاران می‌توانند به راحتی محتوای خود را با هزاران نفر به اشتراک بگذارند.

۲)‌ اگر به دنبال افزایش اعتبار برند خود هستید

همان‌طور که می‌دانید اینفلوئنسرها کسانی هستند که نفوذ بسیار زیادی بین مردم دارند. مردم به اینفلوئنسرها اعتماد کامل داشته و گفته‌های‌شان را با جان و دل می‌پذیرند.

بنابراین اگر برند شما توسط چنین فردی که در حوزه‌ی کاری متخصص شناخته می‌شود، معرفی شود، بر اعتبار برند شما افزوده شود.

۳) اگر مشتریان بیشتری می‌خواهید

اینفلوئنسرها به تعداد زیادی از مردم دسترسی دارند. در واقع، یکی از ویژگی‌های مهم اینفلوئنسرها تعداد دنبال‌کنندگان آن‌هاست. با بازاریابی تاثیرگذاران برندها قادر خواهند بود به تعداد زیادی از مخاطبان هدف دسترسی داشته باشند.

۴) اگر به دنبال تولید محتوا راجع به برند خود هستید

بسیاری از برندها هنوز وب‌سایت آماده‌ای ندارند. در واقع، آن‌ها به کانال مشخصی دسترسی ندارند. اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند برای این برندها یک راه نجات باشد.

بدین ترتیب، برندها می‌توانند از رسانه‌های اینفلوئنسرها برای تبلیغ خود استفاده کنند.

۵) برندهایی که به دنبال افزایش فروش هستند

فروش هدف غایی هر کسب وکاری است. مواردی که در بالا اشاره شد، در نهایت منجر به افزایش فروش می‌شوند. افزایش تعداد مخاطبان، افزایش مشتریان بالقوه، افزایش قابلیت اعتماد به برند در نهایت منجر به افزایش فروش خواهند شد.

۶) افزایش آگاهی از برند

آگاهی از برند یکی از متریک‌های مهمی است که میزان ارزشمندی یک برند را معرفی می‌کند. از آن‌جایی که اینفلوئنسرها به تعداد زیادی از دنبال‌کنندگان دسترسی دارند و آن‌چه که می‌گویند معمولا ویروسی می‌شود، از همین رو، میزان آگاهی از برند بعد از یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ به شدت افزایش می‌یابد.

همان‌طور که می‌بینید بازاریابی تاثیرگذاران می‌تواند از جنبه‌های گوناگونی برای کسب وکار شما مفید واقع شود. اما اگر فعلا نیازی به این فعالیت‌ها ندارید و یا نیاز کسب وکار شما استراتژی دیگریست، در انتخاب راهکار مناسب دقت کنید تا به بازدهی بیشتری برسید.

اما اگر شما به یکی از دلایل بالا نیاز دارید، بازاریابی تاثیرگذاران یا اینفلوئنسر مارکتینگ بهترین راهکار برای شماست. برای اجرای یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ مناسب می‌توانید از استارت‌آپ کاردرست کمک بگیرید.

کاردرست به شبکه‌ی عظیمی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام متصل است و می‌تواند مناسب‌ترین کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ را برای برند شما اجرا کند.

دیدگاه خود را ارسال کنید...