اینفلوئنسر مارکتینگ با سرعت فزاینده ای در حال رشد است. برای همین پیش بینی می شود در سال پیشِ رو به مهمترین استراتژی بازاریابی بسیاری از شرکت ها تبدیل شود. در این میان کسانی که به شغل اینفلوئنسری مشغول می شوند باید مواردی را برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر حرفه ای رعایت کنند. مدیا کیت برای اینفلوئنسرها مهمترین چیزی است که می تواند فرصتی محیا کند تا اینفلوئنسرها درآمدهای بسیار بالایی را تجربه کنند. در ادامه قرار است با مدیا کیت بیشتر آشنا شویم و ویژگی های یک مدیا کیت خوب برای اینفلوئنسرها را بررسی کنیم.

منظور از مدیا کیت برای اینفلوئنسر چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده مدیا کیت را تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم آن رزومه‌ی دیجیتال اینفلوئنسرهاست. مدیا کیت در واقع اطلاعاتی است که نشان می دهد یک اینفلوئنسر تا چه حد تاثیرگذار است. این اطلاعات بهتر است از جنس آمار و ارقام باشند. مثل تعداد لایک ها و فالوورها. در ادامه بیشتر با جنس این اطلاعات و نحوه ارایه آن آشنا خواهیم شد.

یک کسب و کار پرسود با یک معرفی قوی از خود شروع می شود

وقتی صحبت از ارائه‌ی اطلاعات برای معرفی خودمان می شود. احتمالا هر کدام از ما یک سری اطلاعات کلی به ذهنمان خطور می کند. معرفی نام خودمان، به اشتراک گذاشتن محصولاتی که تست کرده ایم، اطلاعات تماس و… . اما این اطلاعات خیلی کلی و عمومی هستند. برای اینکه یک اینفلوئنسر حرفه ای شوید بهتر است مدیا کیت خود را بهبود ببخشید.

تعداد لایک های فیس بوک، تعداد فالوورهای توییتر، تعداد مشترکین یوتیوب و البته از همه مهتر برای اینفلوئنسرهای ایرانی تعداد فالوورهای اینستاگرام می تواند اطلاعات ارزشمندی باشد.

اطلاعات تحلیلی جامعی از خود داشته باشید

یک مدیا کیت برای اینفلوئنسر با اطلاعات تحلیلی تاثیرگذاری بیشتری پیدا خواهد کرد. این اطلاعات می تواند شامل تعداد بازدیدکنندگان یکتای ماهانه، تعداد بازدید ماهانه صفحات و تحلیل های شبیه به اینها باشد که می توانید از گوگل آنالیتیکس آن ها را به دست آورید. اینکه بیشترین بازدیدکنندگان شما از چه کشورها یا شهرهایی بوده اند. گفتن این ها از این لحاظ اهمیت دارد که بعضی از شرکت ها فقط در شهر خاصی فعال هستند یا اینکه می خواهند فقط در یک شهر خاص کمپینی راه بیندازند. که این اطلاعات فرصت خوبی برای شما در چنین شرایطی به وجود می آورد.

Influencer Marketing Mediakit

پیشنهادهای خود را داشته باشید

انواع همکاری هایی که می توانید با پارتنرهای بالقوه خود داشته باشید را اعلام کنید. مثلا تعداد پست هایی که می توانید در شبکه های اجتماعی قرار بدهید. ویدیوها، داستان ها، پادکست ها و… هم می تواند جز این پیشنهادها باشد.

پروفایل خود را برای آدم های پرمشغله طراحی کنید

در نظر داشته باشید که کسانی که از پروفایل شما دیدن می کنند وقت زیادی برای صرف کردن ندارند. یک مدیا کیت برای اینفلوئنسر بهتر است از سه صفحه بیشتر نشود.

اهمیت طراحی در حدی است که اگر واقعا هیچ سررشته ای در آن ندارید بهتر است کسی را برای این کار تعیین کنید و دستمزد طراحی مدیا کیت را به او بپردازید.

طراحی چشم نواز را فراموش نکنید

حالا که احتمالا با مدیا کیت برای اینفلوئنسر و مهمتر از آن اطلاعاتی که باید برای آن در نظر بگیرید آشنا شده اید. بهتر است سراغ نحوه ارایه این اطلاعات برویم. در نظر داشته باشید که یک اینفلوئنسر حرفه ای اگر ۷۷۰۴۴ فالوور داشته باشد آن را به صورت ۷۷k می نویسد.

یک اینفلوئنسر حرفه ای مدیا کیت خود را با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ یا این دیزاین ایجاد می کند. البته اگر شما با این نرم افزارها راحت نیستید ولی همچنان می خواهید که یک مدیا کیت چشم نواز و حرفه ای داشته باشید بهتر است ازپلتفرم هایی مانند کانوا (Canva) استفاده کنید.

کانوا حتی اجازه اضافه کردن لینک های قابل کلیک به شما می دهد که برای برندهای پیگیر شما جذابیت بالایی خواهد داشت.

با اضافه کردن چند عکس از شبکه های اجتماعی خود می توانید مدیا کیت خود را تاثیرگذارتر هم بکنید.

Influencer Marketing Mediakit

چند نکته مهم دیگر

در بحث طراحی مدیا کیت برای اینفلوئنسر بهتر است نکات دیگری را هم لحاظ کنیم که در ادامه به آنها اشاره می شود:

۱. مدیا کیت خود را با صفحه درباره من و تماس با من آغاز کنید.

۲. نمایشی از کارهای قبلی همراه با لوگوی آن ها را در مدیا کیت خود جای دهید.

۳. کارهایی را که انجام داده اید و در مدیا کیت خود قرار می دهید بهتر است به مرتبط و در حوزه های همخوانی باشند. این موضوع به برندهای دیگر نشان می دهد که شما دقیقا در چه زمینه هایی به صورت حرفه ای می توانید تاثیرگذار باشید.

۴. جوایز و تقدیرنامه های خود را به معرض نمایش بگذارید. این کار به خوبی وجه تمایز شما را از بقیه آشکار خواهد کرد.

۵. و نکته آخر اینکه مخاطبان خود را به خوبی بشناسید و در مدیا کیت خود این موضوع را نشان دهید. مثلا با ارایه تحلیل های درمورد سن، جنسیت، محل اقامت آن ها و چیزهایی از این دست.

مدیا کیت برای اینفلوئنسر به عنوان یک ابزار بسیار کارآمد خود را در دنیا ثابت کرده است. همان طور که در توضیحات بالا ملاحظه کردید. نکات و موارد زیادی هست که با رعایت آن ها می توانید به یک اینفلوئنسر حرفه ای تبدیل شوید و درآمد قابل توجهی از این راه کسب کنید.

اگر شما هم یک اینفلوئنسر هستید و تا حالا به فکر مدیا کیتی برای خود نبوده اید. بهتر است از همین الان شروع کنید.

ناگفته نماند که قالب های آماده زیادی را در اینترنت می توان به عنوان مدیا کیت استفاده کرد. البته اغلب این قالب ها برای زبان انگلیسی طراحی شده اند و مناسب زبان فارسی نمی باشند.

دیدگاه خود را ارسال کنید...