اگر صاحب یک رستوران یا کافه باشید، احتمالا به دنبال بهترین روش‌ها برای جذب بیشتر مشتری هستید. تنها پیشنهادی

که با قاطعیت می‌توانیم به شما اعلام کنیم، اینفلوئنسر مارکتینگ برای بازاریابی رستوران است.

فکر می‌کنید چه تعداد از عکس‌های اینستاگرام به غذاها و خوردنی‌ها اختصاص یافته است؟ گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که تقریبا نیمی از تصاویری که کاربران در ایسنتاگرام منتشر می‌کنند، تصاویری از خوردنی‌ها هستند. پس چرا خود رستوران‌ها از این ویژگی بهره‌مند نشوند؟

شبکه‌های اجتماعی خصوصا اینستاگرام ۳ مزیت بسیار ارزشمند برای رستوران‌ها دارند

۱) اثبات اجتماعی

تحقیقات نشان‌ می‌دهند که بسیاری از مردم، قبل از این‌که برای رفتن به رستوران یا کافه‌ای اقدام کنند، در مورد آن از رسانه‌های اجتماعی اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند. تصاویر به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کرده و نظرات کاربران را لام تا کام می‌خوانند.

خصوصا افراد جوان‌تر به گفته‌های دیگران به شدت اهمیت می‌دهند و از آن‌ها تاثیر می‌پذیرند.

۲) در معرض دید قرار گرفتن

در میان سیل عظیم محتواهایی که در فضای آنلاین به اشتراک گذاشته می‌شوند، مسلما در معرض دید قرار گرفتن نیازمند تلاش بسیار زیادی است. محتوای شما به عنوان یک کسب وکار شاید نتواند آن‌چنان که باید در معرض دید قرار بگیرد، اما محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسری که از محبوبیت بسیاری بین مردم برخوردار است، سریعا جلب توجه کرده و ویروسی می‌شود.

۳) قابلیت اعتماد

مردم اصولا به گفته‌های دیگران بیش از آن‌چه که کسب وکارها می‌گویند اعتماد دارند، همین موضوع سبب شده است که اینفلوئنسر مارکتینگ تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر انواع بازاریابی داشته باشد.

در واقع، مردم گفته‌های اینفلوئنسرها را باور کرده و اعتماد ویژه‌ای به آن‌ها خواهند داشت. البته این نکته را باید در نظر گرفت که اینفلوئنسرها تنها با برندهای بسیار خوب و ارزشمند وارد همکاری می‌شوند و این موضوع در طول زمان منجر به اعتماد کامل کاربران می‌شود.

و کلام آخر این بخش، این‌که اینفلوئنسر مارکتینگ یک سرمایه‌ی بزرگ برای هر کسب وکاری محسوب می‌شود، اما در صنایع غذایی غوغا می‌کند. چرا که همه‌ی افراد مد را دوست ندارند، همه افراد ورزش نمی‌کنند، همه‌ی افراد تکنولو.ی‌پسند نیستند، اما همه به غذا و خوردن علاقه دارند.

علاوه بر این، غذا یک المان بصری است و محتوای بصری ۹۴٪ بیشتر از سایر انواع محتواها تعامل ایجاد می‌کند.

اما چگونه از اینفلوئنسر مارکتینگ برای بازاریابی رستوران استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد معتقدندکه چون مخاطب هدف رستوران‌ها بسیار گسترده و عمومی است، هر اینفلوئنسری را می‌توان برای انجام این کار انتخاب کرد، اما به یاد داشته باشید که هدف ما دستیابی به بیشترین میزان نرخ بازگشت سرمایه است و برای همین باید بهترین اینفلوئنسرها را انتخاب کرد.

چند موضوع که در انتخاب اینفلوئنسرهای مناسب برای رستوران‌ ها و کافه‌ها در نظر بگیرید

اینفلوئنسرهایی با نرخ تعاملات بالا را در نظر بگیرید

بهترین اینفلوئنسر برای شما اینفلوئنسری نیست که دنبال‌کنندگان زیادی دارد، بلکه اینفلوئنسری است که نرخ تعاملات او با مشتریانش از لحاظ میزان لایک‌ها، کامنت‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها بالا است.

زمانی‌که این سه متریک در اکانتی بالا باشد، می‌توان مطمئن شد که آن اینفلوئنسر نفوذ زیادی بین مخاطبانش دارد.

اینفلوئنسر مارکتینگ برای رستوران ها

مطمئن باشید اینفلوئنسر موردنظر شما محتوای باکیفیت و مرتبط تولید می‌کند

بهترین اینفلوئنسرها برای کسب وکار شما کسانی هستند که محتوای مرتبطی با کسب وکار شما منتشر می‌کنند. کسانی که مدام از غذاها و خوردنی‌ها صحبت می‌کنند و مردم نیز با اشتیاق آن‌ها را دنبال می‌کنند، بهترین انتخاب برای شما هستند.

از اینفلوئنسرهای اینستاگرام کمک بگیرید

شاید اینفلوئنسرهایی بسیاری در توییتر، فیسبوک یا کانال‌های دیگر در حال فعالیت باشند، اما تنها کانالی که نرخ بازگشت مناسبی برای شما ارائه خواهد کرد، اینستاگرام است. مخاطبان هدف شما در اینستاگرام هست و آن‌ها سریعا از محتوای موجود در اینستاگرام الهام می‌گیرند و اقدام می‌کنند.

از اینفلوئنسرهای محلی استفاده کنید

خوب! این موضوع کاملا واضح است. اگر کسب وکار شما در شیراز باشد و از اینفلوئنسرهایی کمک بگیرید که بیشتر دنبال‌کنندگان آن‌ها در تهران هستند، مطمئنا بازدهی زیادی کسب نخواهید کرد.

بنابراین، سعی کنید با اینفلوئنسرهای محلی خود در ارتباط باشید. به یاد داشته باشید که همکاری با چند میکرو اینفلوئنسر با دردسر کم بهتر از همکاری با یک اینفلوئنسر بسیار مشهور می‌باشد.

اینفلوئنسرها را به رستوران خود دعوت کنید

برقراری ارتباط با اینفلوئنسرها و درخواست از آن‌ها برای تبلیغ، یکی دیگر از چالش‌های اینفلوئنسر مارکتینگ برای بازاریابی رستوران هاست.

اما نگران این موضوع نباشید! حوزه‌ی کاری شما بسیار خاص و متفاوت است. شما به راحتی می‌توانید اینفلوئنسر موردنظر خود را به رستوران خود برای صرف ناهار دعوت کنید و از آن‌ها بخواهید تا نظر خود را با کاربران‌شان به اشتراک بگذارند.

به دنبال‌کنندگان اینفلوئنسر موردنظر خود تخفیف‌های خاصی قائل شوید

از کارهای جذاب و اثربخش دیگری که می‌توانید انجام دهید، اینست که به دنبال‌کنندگان اینفلوئنسر موردنظر خود برای یک مدت محدود تخفیف ارائه کنید. این موضوع به اینفلوئنسر موردنظر شما انگیزه‌ی بیشتری برای تولیدمحتوا در مورد برند شما ارائه خواهد کرد.

ارتباط خود را با اینفلوئنسرها حفظ کنید

بعد از این‌که اینفلوئنسر موردنظرتان را انتخاب کردید و تبلیغات را انجام دادید، یک استراتژی ویژه برای ادامه ارتباط با اینفلوئنسرها طراحی کنید. صنعت غذا و رستوران از یک مزیت بسیار بزرگ برخوردار است و آن هم اینست که مردم همواره به غذاهای خوب نیاز دارند. حتی اگر بارها به رستوران شما مراجعه کنند، باز هم پتانسیل فروش بیشتر وجود دارد.

اینفلوئنسرها معمولا لحظات خوب خود را با دنبال‌کنندگان‌شان به اشتراک می‌گذارند، هر بار که یک اینفلوئنسر به رستوران شما مراجعه کند، پشت‌بند آن مشتریان زیادی کسب خواهید کرد. لذا شما می‌توانید برای اینفلوئنسرهایی که با شما وارد همکاری شده‌اند، طرح‌های رایگان ویژه‌ای در نظر بگیرید. یک بازی بردبرد.

ایده‌های خود را محدود نکنید

حتما لازم نیست اینفلوئنسر موردنظر شما یک بررسی نسبت به رستوران شما ارائه کند، شما می‌توانید با هم صدها ایده‌ی خلاقانه ارائه کنید. شما می‌توانید یک کمپین چالشی پیاده‌سازی کنید، از روش‌های تخفیفی گوناگون استفاده کنید و غیره. انتخاب یک ایده‌ی خوب به شخصیت و پرسونای مخاطبان اینفلوئنسر موردنظر شما بستگی دارد.

بنابراین قبل از شروع یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ برای رستوران خود، با اینفلوئنسر موردنظرتان جلسه

داشته باشید و با هم همفکری کنید تا با یک ایده‌ی ارزشمند با نرخ بازگشت سرمایه‌ی بالا دست پیدا کنید.

نتیجه‌گیری

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی برای رستوران‌ها می‌باشد و طی ماه‌های اخیر روند رو به رشدی را در میزان استفاده بازاریابان از این نوع استراتژی شاهد هستیم. اگر موارد گفته شده را به خوبی رعایت کنید، قادر خواهید بود در مدت کوتاه‌تری نسبت به سایر انواع بازاریابی به نتایج مناسبی دست پیدا کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...