۱.۷ ثانیه و ۱۰۸۰×۱۰۸۰ این مقدار زمان و فضای شما برای ارتباط با فالورهای‌تان در اینستاگرام است. امروزه ما در جامعهای هستیم که رفتار خریدمان به شدت تحت تاثیر فعالیتهای مجازی و محتوای تولید شده توسط کسانی است که با آنها در ارتباط هستیم و نسبت به آن‌ها اعتماد داریم.

اینفلوئنسرها کسانی هستند که مردم زیادی به آن‌ها علاقه و اعتماد دارند. اگر می‌خواهید یک اینفلوئنسر محبوب باشید باید بدانید که یک کاربر تنها در صورتی به پست شما توجه می‌کند که پست شما خلاق باشد و احساساتش را بر انگیزد، مثلا دیدن یک آرزوی دست نیافتنی، یک اتفاق خیلی مهم که باعث می‌شود فرد ارتباط عمیق‌تری با کاربرانش داشته باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که هر کاربری روزانه حدود ۴۰۰۰ پست تماشا می‌کند، برای که شما به عنوان یک اینفلوئنسر شناخته شوید و محتوای‌تان مابین این محتواها برجسته شود، لازم هست که محتواهای متفاوتی نسبت به افراد عادی منتشر کنید.

محتواهای شما باید هدفمند باشند و هر قطعه از آن برای کامل‌تر کردن یک پازل بزرگ‌تر به کار رود. محتوای شما باید خلاقانه باشد و احساسات کاربر را تحریک کند.

۱) پستهای آموزشی منتشر کنید

شکلهای جدید پست اینستاگرام بسیار خلاقتر و تطبیق پذیرتر شدهاند، گالری و ویدیوهای اینستاگرام می‌تواند برای نشان دادن گام به گام تولید یک محصول، آموزش‌های جذاب، آموزش راحتتر انجام دادن کارها، چگونگی استفاده دوباره از محصولات، آموزش مد، دستور پخت و به کار برود. اینفلونسرها باید برای تاثیر گذاری بیشتر از روش گام به گام نمایش یک موضوع با قرار دادن چند ویدیو یا عکس در یک پست استفاده کنند.

۲) پست های قبل و بعد بگذارید

اگر دقت کرده باشید اینفلونسرهای تناسب اندام عکس قبل و بعد اندام‌شان را در یک پست میگذارند، این گونه پستها در راستای نشان دادن روند بهبود و بازگویی داستان موفقیت‌شان است. افراد دوست دارند نتیجه و ثمر بخشی یک تلاش را به طور ملموس مشاهده کنند. اینگونه پست‌ها اعتماد کاربر را افزایش داده و ریسک خرید را برای او کم میکنند. میتوانید از این ایده پست اینستاگرام در عکس ها و گالری خود برای نشان دادن تاثیر یک محصول آرایشی، یا تعمیر یک محصول، تغییرات دکوراسیون داخلی یک خانه و به خوبی استفاده کنید.

۳) مخاطبان خود را بخندانید

در پست های اینستاگرام، دنبالکنندههای خود را بخندانید تا از محتویات شما لذت ببرند. اینستاگرام فضایی برای ساخت محتویات مثبت و خوشایند میباشد. فضای خلاق اینستاگرام پذیرای ویدیوهای خنده دار یا نقل قولهای الهام بخش است. اینستاگرام به برند شما شانس بزرگی برای نشان دادن پستهای خوشایند و جذاب میدهد. درست است که گذاشتن پستهای طنز برای همه برندها قابل استفاده نیست، اما راههایی برای ایجاد حس شوخ طبیعی وجود دارد. شما مجبور نیستید در اینستاگرام همچون دلقک عمل کنید اما می‌توانید خیلی خلاقانه و نامحسوس حس شوخطبعی خود را نشان بدهید تا شما را صمیمی و گرمتر و به روزتر به نظر برساند.

۴) یک گام جلوتر از کاربران باشید

با دانستن ترندها و گرایشات کاربران آن‌چه را که به آن علاقهمند هستند، به اشتراک بگذارید. به روز بودن برای یک اینفلوئنسر بسیار مهم است، اگر مناسبتی در پیش است از قبل برای آن برنامه ریزی کنید و به فکر پستهای مناسبتی باشید.

اگر پیش‌بینی یا ترند جدیدی در صنعت شما شکل گرفته، بهتر است از قبل نظر خود را راجع به آن عنوان کنید.

۵) تهیه کردن داستان‌ها و نوشته‌های پشت صحنه‌ای

کاربران معمولا به ارتباط‌های انسانی بیشتر اعتماد و علاقه دارند و این باعث شده است که پست‌هایی که اینفلوئنسرها از داستان‌های زندگی شخصی خود منتشر می‌کنند بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

یک اینفلوئنسر باید ارتباطی قدرتمند و شخصی‌سازی شده با مخاطبان خود بسازد و تهیه‌ی داستان‌هایی از زندگی شخصی‌اش می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

۶) استعداد های خود را نشان دهید

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که اینفلوئنسرها را از سایر افراد متمایز می‌کند، مهارت‌های آن‌ها است. بنابراین در وهله‌ی اول باید به این سوالات پاسخ دهید که مهارت شما چیست؟ چگونه می توانید آن استعداد را در قالب یک تصویر نشان دهید؟ نیازی نیست که این تصویر خیلی جالب توجه یا مورد پسند بازار باشد، این تصویر تنها باید مورد پسند مجموعه مخاطبین شما باشد.

حال مهارت شما می‌تواند در زمینه‌ی عکاسی، نویسندگی، بازاریابی، مد، آشپزی، ساخت وساز و هر مورد دیگری باشد، هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

۷) از تصاویر برش خورده استفاده کنید

هر پست که منتشر می‌کنید جزئی از تصویر کلی گالری‌تان باشد. زیبایی و داستان هر پست را حفظ کنید به گونه ای که وقتی آن پست را کنار دیگر پستها مشاهده میکنید، جزئی از داستانی باشد که گالری شما روایت میکند.

۸)بیشتر از فیلمهای صامت استفاده کنید

استفاده از بومرنگ و ویدیوهای صامت به یکی از موضوعات برتر اینستاگرام تبدیل شدهاند. از آن جایی که معمولا کاربران اینستاگرام در مکان های عمومی در حال استفاده از اکانت اینستاگرام و مشاهده پستهای اینستاگرامی هستند، برای مشاهده خیلی از ویدیوها صدای آن را گوش نمیدهند.

به همین دلیل گذاشتن ویدیوهایی که بدون داشتن صدا هم به طور کامل قابل فهم باشتد بسیار ترغیب کننده است. می‌توان با قرار دادن زیرنویس و روایات متنی، ویدیوهای صامت قابل فهمتری ایجاد کرد. با توجه به سرعت در دنیای کنونی کاربران برای دریافت اطلاعات فوری که دراختیارشان هست، به رسانه های اجتماعی مراجعه می کنند؛ لذا میخواهند تا انجا که می‌توانند از داده های یک ویدیو استفاده کنند و کمتر زمان بگذارند.

اگر یک ویدیو به سرعت و اول بدون صدا توجه شما را جلب کند ، آیا در ادامه به صدای آن نیاز دارید؟! البته که همه ویدئو های صدادار بد نیستند؛ اما آمارها نشان دهنده ی تمایل روز افزون مخاطبان به تماشای یک ویدیو در کوتاه ترین زمان ممکن هستند. مردم می خواهند بتوانند به سرعت  اطلاعات را دریافت کرده و به دیدن پست بعدی بروند.

به عنوان یک اینفلوئنسر میتوانید این موضوع را به نفع خود به بازی بگیرید. تلاش کنید تعدادی ویدیوی بدون صدا بسازید، اما اطمینان حاصل کنید که تماشا کنندگان میفهمند که چه اتفاقی افتاده است. قطعا بومرنگها یکی از گزینه های شما برای ویدیوهای صامت خواهند بود.

دیدگاه خود را ارسال کنید...