ایده های اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌های بازاریابی در عصر کنونی است. با این حال، برای این‌که بتوان آن را به شیوه‌ای درست انجام داد باید بسیار حرفه‌ای بازی کرد.

پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب، برقراری ارتباط با آن‌ها و شروع یک کمپین موفقیت‌آمیز فعالیت‌هایی تخصصی هستند. از همین رو، در این اینفوگرافیک با ایده های اینفلوئنسر مارکتینگ از بهترین بازاریابان جهان هم‌چون جو پولیتزی، جی بائر و و جف بالاس آشنا خواهید شد.

ایده های اینفلوئنسر مارکتینگ

از جمله‌ی ایده‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– حضور در ایونت‌ها و کنفرانس‌ها: هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین ارتباطات رو در رو شود. اندی کریستودینا که یکی از مشهورترین بازاریابان جهان است، معتقد است موفقیت‌ها از فرصت‌ها ناشی می‌شوند و فرصت‌ها نیز زائیده‌ی ارتباطات هستند.

– ارتباط با اینفلوئنسرها از طریق محتوا: افرادی که محتواهای ارزشمندی در حوزه‌ی کاری شما دارند، پیدا کنید و برای برقراری ارتباط با آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

– استراتژی داشته باشید: ۹۹درصد از کسانی که از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند، استراتژی ندارند، در حالی‌که استراتژی رکن اساسی اینفلوئنسر مارکتینگ است.

– اینفلوئنسرهای مناسب انتخاب کنید: قبل از این‌که شروع به اینفلوئنسر مارکتینگ کنید، برای توسعه‌ی ارتباطات خود با اینفلوئنسرها برنامه داشته باشید. هم‌چنین در انتخاب اینفلوئنسر وسواس به خرج ندهید، در عصر رسانه‌های اجتماعی هر کسی می‌تواند یک اینفلوئنسر باشد.

– شناخت اینفلوئنسر قبل از ارتباط با او: قبل از این‌که از یک اینفلوئنسر تقاضای اینفلوئنسر مارکتینگ داشته باشید، بهتر است راجع به اهداف و آن‌چه که برای آن‌ها مهم است، اطلاع کسب کنید.

– اصل تقابل را بدانید: اگر می‌خواهید یک اینفلوئنسر موتور محرکه‌ی کسب وکار شما باشد، باید پیشنهادات قابل توجهی به آن‌ها ارائه کنید.

– ایجاد ارتباطات درازمدت: حتما یک سی آر ام داشته باشید و ارتباطات طولانی‌مدت خود با اینفلوئنسرها را از طریق آن مدیریت کنید.

– همکاری مشترک با اینفلوئنسرها: برای این‌که بتوانید بیشترین بازدهی را از اینفلوئنسر مارکتینگ خود دریافت کنید، بهتر است دانش اینفلوئنسر و تخصص شما در صنعت موردنظر به صورت همزمان در یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ به معرض نمایش درآید.

– تمرکز بر ارزشمندی: بسیاری از برندها، اینفلوئنسرها را براساس تعداد مخاطبان‌شان انتخاب می‌کنند، اما بهترین کسب وکارها به میزان ارزشمندی پیام آن‌ها به مخاطبان یک اینفلوئنسر توجه دارند.

دیدگاه خود را ارسال کنید...