هر شبکه اجتماعی دارای فرهنگ و ساختار ویژه خود است و کاربرد متفاوتی دارد. اینستاگرام جایی است که مردم عمومی از آن برای سرگرمی استفاده می‌کنند و زمان بسیاری را در آن صرف می‌کنند. همین موضوع باعث شده که این ابزار از اهمیت خاصی برای اینفلوئنسرها و برندها برخوردار باشد. افراد یا برندها از این طریق پیام خود را به حامیان و دنبال‌کنندگان خود انتقال می‌دهند و اقدام به معرفی خود می‌کنند.

در دنیای اینستاگرام محبوبیت به تعداد فالورها و لایک‌ها بستگی دارد. افزایش فالورهای وفادار یکی از ملزومات برای اینفلوئنسرهاست. به همین منظور دانستن این که چه زمانی، در کجا و چگونه از ابزارهای اینستاگرام استفاده کنیم بسیار مهم است. در این پست قصد داریم ۲۰ نکته‌ی کلیدی برای استفاده بهتر از اینستاگرام و ارتباط صحیح‌تر با دنبال‌کنندگان‌تان را مطرح می‌کنیم.

۱) از مناسب‌ترین هشتگ‌ها استفاده کنید

آمارها نشان می‌دهد برای این که احتمال پیدا شدن هشتگ شما افزایش یابد، بهتر است حداقل ۱۱ هشتگ در کپشن خود قرار دهید. هشتگ‌های مربوط به کانال و محتوای خود را قرار بدهید و مخاطبان مورد علاقه خود را جذب کنید. باید در انتخاب هشتگ ها بسیار دقت به خرج داد ،آنچه برای اینفلوئنسر ها مهم است کیفیت فالورها برای افزایش تعامل با فالور است، قرار دادن هشتگ‌های بی ربط به محتوا حتی اگر به پیدا شدن فالورهای جدید کمک کند، هیچ تاثیری در نرخ تبدیل نخواهد داشت.

شما می‌توانید از ابزارهای مختلفی هم‌چون hashtagify برای پیدا کردن محبوب‌ترین و پرجستجوترین هشتگ‌ها استفاده کنید.

۲) هشتگ ها را در بخش نظرات خود قرار دهید

این که نوشتار (caption) خود را از هشتگ پر کنید خوب به نظر نمی‌رسد، و تجربه کاربری خوبی ایجاد نمیکند. به جای این که هشتگ ها را در نوشتار قرار دهید، آن‌ها را در نظرات خود توزیع کنید.

از هشتگ های شناخته شده برای افزایش فالورهای خود استفاده کنید (با احتیاط استفاده کنید): این ممکن است که فالورهای متعهد و وفادار تولید نکند.

۳) مطمئن شوید کانال شما یکپارچگی و هماهنگی لازم را دارد

برخی از افراد کانال شما را به دلیل محتوایش دنبال می‌کنند، اما برخی دیگر ظاهر کانال شما را مشاهده کرده و تصمیم می‌گیرند که فالو کنند یا نه، هنگامی که به کلیت پروفایل و کانال خود نگاه می‌کنید، ظاهر و محتوای آن چگونه به نظر می‌رسد؟اگر کسی برای اولین بار کانال شما را ببیند آیا متوجه می‌شود شما در حال تلاش برای انتقال چه موضوعی هستید؟

از تصاویر تقسیم شده استفاده کنید،ممکن است اخیرا متوجه شده باشید که برخی از کانال‌ها، به ویژه کانال‌های اینفلوئنسرهای محبوب و هنر مندان ، از تصویرهای منقطع استفاده می‌کنند آن‌هارا در پست های جداگانه به اشتراک می‌گذارند تا به یک تصویر واحد در شبکه برسند. این ویژگی وقتی اهمیت پیدا می‌کند که بخواهید توجه فالورهای بالقوه تان را به قسمتی از محتوای کانال خود مثلا یک اثر هنری ،آلبوم جدید و معطوف کنید.

از یک پالت رنگی آماده استفاده کنید: همواره هارمونی را بین پست های خود حفظ کنید و از یک تم رنگی مشخص استفاده کنید.

۴) تم داشته باشید و هدفمند عمل کنید

اگر شما در مورد افزایش فالور های خود جدی هستید، باید بدانید که هدف‌تان چیست و می‌خواهید چه نوع مخاطبی را جذب کنید. آیا می‌خواهید مشتری‌های b2b یا b2c را جذب کنید؟ داشتن هدف و مشخص بودن گروه هدف، محتوای تولیدی شما را فیلتر و محدودتر می‌کند.

۵) از استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید

تاثیراستوری تقریبا پنج برابر تاثیر یک پست است. اینفلوئنسرها برای افزایش فالور و تاثیر گذاری بیشتر حتما باید به خوبی از این ابزار بهره ببرند.

برای استوری اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما دارای ابعاد حداقل ۱۰۸۰× ۱۰۸۰ هستند: حداقل ابعاد ۱۰۸۰ × ۱۰۸۰ برای جلوگیری از پیکسلی شدن و شطرنجی شدن کمک می‌کند.

۶) عکس های پشت صحنه‌ای

در سال‌های اخیر برندها به شدت از پتانسیل این تصاویر بهره برده‌اند، شما نیز به عنوان یک اینفلوئنسر می‌توانید از عکس‌های پشت‌صحنه‌ای فعالیت‌های‌تان کمک بگیرید.

۷) رنگ‌ها را به درستی انتخاب کنید

استفاده از رنگ های ملایم مثل آبی ۲۴درصد بازخورد بیشتری نسبت به رنگ های تیره و سنگین دارند.

۸) ترکیب چند عکس به یک کولاژ

به جای آپلود چندین عکس جدا گانه در مورد یک موضوع، با ابزاری مثل فتوشاپ عکس‌های خود را در یک قاب قرار دهید تا مخاطب برای دیدن همه عکس‌ها مجبور به لود کردن عکس‌ها به صورت جداگانه نباشد.

۹) پست در روز های تعطیل

اگر هنوز بهترین روز را برای مخاطبان خود پیدا نکرده‌اید، ارسال پست در روز های تعطیل (جمعه) شرط امن است. بازدید مخاطبین از پست‌ها در این روز بیشتر از بقیه روز‌هاست.

۱۰) پست در ۲ تا ۵ بعد از ظهر

اگر تا به حال بهترین زمان برای ارسال بر اساس مخاطبان خاص خود را پیدا نکرده اید، ارسال در ۲ تا ۵ بهترین زمان است. تحقیقات نشان می دهد که بیشترین تعاملات با کاربر در این زمان اتفاق میافتد.

۱۱) از ویدیوها استفاده کنید

۵۲ درصد از متخصصان بازاریابی ویدیو را به عنوان بهترین نوع محتوا با بالاترین ROI رتبه‌بندی می‌کنند. برای شما، این به معنای افزایش فالور اینستاگرام است.

۱۲) برای جلوگیری از نابودی باید به روز باشید

اینستاگرام به طور مداوم در حال به روز شدن است، چه از لحاظ محتوایی که دیگران تولید می‌کنند و چه از لحاظ ابزار ویرایش اینستاگرام. برای اطمینان از این که محتوای شما بهترین محتوای ممکن است می‌توانید از منظر اینستاگرام به روز باشید.

۱۳) از خلاقیت های اینستاگرامی دیگران الگو براداری کنید

به نظرها، لایک‌ها، هشتگ‌ها و توجه کنید، چه پستی به چه دلیل لایک شده و از آن‌ها الگو برداری کنید.

۱۴) به دیگران غبطه نخورید

وقتی در اینستاگرام پست های دیگران را می‌بینید، ممکن است دلسرد شوید و فکر کنید، به جز شما هم کسانی هستند پست‌های مشابه شما منتشر می‌کنند، این تفکر باعت کم شدن تولید محتوای شما می‌شود، اما باید متوجه باشید که محتوای شما حتما برای دیگران بازخورد دیگری دارد، زیرا فالورهای شما، شما را به دلیل تفاوت‌تان فالو کرده‌اند.

۱۵) یک CTAیا همان فراخوان به عمل واضح و مشخص قرار دهید

تحقیقات نشان داده کلماتی مانند لایک کنید یا نظر دهید در هر جای متن یا نوشتار ، باعث جذب ۸۶% بیشتر لایک و نظرات می‌شود، با لایک ها و نظرات بیشتر به جایگاه بالاتری در نتیجه سرچ هشتگ دست پیدا خواهید کرد که به معنی فالور های بالقوه بیشتری است.

۱۶) کپشن‌های زیرکانه بنویسید

به تجربه کاربر هنگامی که دارد مطلب شما را مطالعه می‌کند توجه کنید، آن کاربر چه چیز هایی را دوست دارد ببیند و بخواند؟ اگر برند شما مربوط به نوع خاصی از پوشاک است آن کاربر به دنبال چه اطلاعاتی در نوشتار شما می‌گردد؟

۱۷) در کپشن خود سوال های جذاب بپرسید

سوال ها یک راه جذاب و کاربردی برای جذب تعامل مخاطب و افزایش فالور است

۱۸) افراد ها در زمان های مناسب تگ کنید

تگ کردن دیگران در پست‌تان باعث می‌شود، بازدید از صفحه تجاری شما افزایش یابد.

۱۹) کامنت های هوشمندانه بگذارید

در پیج های دیگران نظر هایی فراتر از (Good، nice pic و …) قرار بدهید. نشان دادن علاقه خاص و واقعی به پست دیگران او را ترغیب میکند که کانال شما را بیشتر چک کند، دیگران نیز ممکن است، نظر خالصانه شما را ببیند و به کانال شما سر بزنند.

۲۰) برای جذب فالورهایی که به صفحه شما مراجعه می‌کنند، تلاش کنید

پس از این که کاربر به کانال شما ورود پیدا کرد، برای جذب و ماندن مخاطب و تبدیل به فالور شدن او یک پروفایل و بیوگرافی کامل و کوتاه از برند یا محصول قرار دهید. تمام اطلاعات لازم برای یافتن و دنبال کردن برند خود را در بیو قرار دهید. همچنین باید برای سایر پلتفرم‌ها مسیر ارتباطی روشنی تعیین شود.و لینکی مناسب برای دسترسی دنبال کنندگان خود به وب‌سایت تهیه کنید و همچنین شرایطی را فراهم آورید که بازدیدکنندگان وب سایت هم بدانند که می‌توانند از طریق اینستاگرام با شما در تماس باشند.

به یاد داشته باشید که روش‌های مختلفی برای افزایش تعداد دنبال‌کنندگان شما وجود دارد، اما هر روشی نمی‌تواند بهره‌وری مناسبی برای شما داشته باشد.

شما به عنوان اینفلوئنسری که به دنبال نفوذ در مخاطبانش است، فقط باید مخاطبان هدفمند را دنبال کنید. موارد گفته شده، مخاطبان هدف را به سمت صفحه‌ی شما روانه می‌کنند.

دیدگاه خود را ارسال کنید...