بدون شک اینستاگرام یک ابر قدرت برتر میان شبکه های اجتماعی می‌باشد حتی می توان گفت عملکرد آن بهتر از شرکت مادر خود یعنی فیس بوک است. بر اساس بررسی هایی که در سال ۲۰۱۷ انجام شده است اینستاگرام دارای بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان است. برای این که بتوانیم موضوع را بهتر درک کنیم بهتر است بگوییم اینستاگرام دو برابر بیشتر از توئیتر و‌ سه بار بیشتر از واتس آپ و فیسبوک دارای کاربران فعال است.

بسیاری از اینفلوئنسرها معتقدند اینستاگرام بهترین بستر برای فعالیت‌های آن‌ها بوده است. از همین رو، ما می‌خواهیم با ارائه‌ی آمار بیشتر در این زمینه به موفقیت بیشتر آن‌ها در این بستر کمک کنیم.

۱) اهمیت بیش از اندازه هشتگ‌ها در اینستاگرام

اینستاگرام هشتگ

در ابتدای مطلب جالب است این را بدانید که از ۱۰ هشتگ در اینستاگرام ۷ هشتگ توسط برندها استفاده شده است. آیا می توانید وضعیت بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را بدون در نظر گرفتن هشتگ‌ها تصور‌ کنید؟! کمی دشوار است. هشتگ‌ها نه تنها به رسانه های اجتماعی برای دسته بندی محصولات و برند ها کمک می کنند بلکه جزو یکی از بهترین نیروهای محرک برای فعالیت های بازاریابی هستند.

هشتگ‌ها از چند منظر مورد مهم و ضروری هستند. به عنوان مثال، آن‌ها موجب کشف و بهینه‌سازی محتوا و هم‌چنین ارتقای محتواهای اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بررسی‌ها و تحقیقات نشان می‌دهند که پست های اینستاگرام با هشتگ، ۱۲.۶ درصد بیشتر از بقیه‌ پست‌ها با کاربران در ارتباط هستند. پس از هشتگ‌ها برای افزایش تعاملات برند خود استفاده کنید.

۲) افزایش استفاده برند‌ها از اینستاگرام

شاید یکی از جالب‌ترین آمار مربوط به اینستاگرام مربوط به رشد سریع این شبکه اجتماعی باشد. تعداد کسب وکارهایی که از اینستاگرام استفاده می‌کنند به سرعت در حال رشد است. بسیاری از کسب و کارها برای استفاده از مزایایی مانند توانایی ایجاد تبلیغات گسترده، داده های تحلیلی قدرتمند و از اینستاگرام استفاده می کنند.

در حال حاضر ۸ میلیون پروفایل تجاری در شبکه اجتماعی اینستاگرام وجود دارد که از این تعداد ۱.۶ میلیون نفر در سپتامبر ۲۰۱۶ ایجاد شده است. کسب وکارهای کوچک در حال حاضر اکثر تبلیغات کنندگان اینستاگرام و پروفایل های تجاری را تشکیل می‌دهند.

اینفلوئنسرها باید مطمئن باشند که به زودی با سیل عظیم کسب وکارها در شبکه‌های اجتماعی مواجه خواهیم بود.

۳) ۸۰ درصد از فالوورهای اینستاگرام حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کنند

پروفایل تجاری اینستاگرام به برندها این اجازه را می‌دهد که اطلاعات تماس اضافی را نسبت به آنچه که ممکن است در یک پروفایل اینستاگرام شخصی ممکن باشد، اضافه کنند. این اطلاعات شامل یک شماره ‌تلفن و آدرس تجاری است. برای این‌که یک پروفایل شخصی را به یک پروفایل تجاری تبدیل کنید، باید آن را به یک صفحه فیسبوک متصل کنید.

تجزیه و تحلیل اینستاگرام از طریق پروفایل تجاری می تواند اطلاعات مفیدی درباره‌ی پست‌ها، تعاملات، اطلاعات در مورد نحوه عملکرد تبلیغ و جمعیت شناسی فالوورها در اختیارتان قرار دهد.

به یاد داشته باشید حداقل ۳۰ درصد از کاربران اینستاگرام محصولی را که برای اولین بار آن را در صفحه اینستاگرام دیده‌اند را خریداری کرده‌اند.

۴) ۵۹ % از جوانان ۱۸ ۱۹ سال از اینستاگرام استفاده می‌کنند

برای بازاریابی، درک جمعیت شناختی در اینستاگرام مهم و ضروری است. افراد ۱۸۱۹ ساله کاربران اصلی اینستاگرام هستند، البته ناگفته نماند کاربران مسن تر نیز شروع به استفاده از برنامه کردهاند. برای برند ها این یک سکوی اجتماعی عالی برای رسیدن به جمعیتی جوان‌ تر از نسل هزاره است، بنابراین برای تحت تاثیر قرار دادن این گروه باید بازاریابی محتوایی دقیق صورت بپذیرد.

۵) درآمد تبلیغات در سال ۲۰۱۷

انتظار می‌رود تبلیغات مربوط به موبایل در سال ۲۰۱۸ در اینستاگرام حدود ۴ بیلیون دلار افزایش پیدا کند. از مارس ۲۰۱۷ و از زمانی که پروفایل‌های مربوط به کسب و کار راه اندازی شده است، تعداد تبلیغ کنند‌گان اینستا‌گرام بالغ بر یک میلیون نفر است این در حالی است که در سال ۲۰۱۶ این تعداد برابر با ۲۰۰۰۰۰ نفر بود.

۶) ۵۰ % متن‌ها در اینستاگرام شامل ایموجی‌ها هستند

اموجی محبوب در اینستاگرام

شکی نیست که اینستاگرام یک سکوی بصری است. در هر مطلب و توضیحاتی که نوشته می‌شود حداقل یک بار از ایموجی استفاده می‌شود. ایموجی‌ها فراتر از یک تصویر ساده هستند و احساسات و تفکرات را نشان می‌دهند. اکنون تقریبا ۱،۸۵۱ گزینه‌ی مختلف برای انتخاب ایموجی وجود دارد. این تصاویر یا شمایل ‌های دیجیتال کوچک برای بیان یک حالت یا احساس استفاده می‌شوند.

۷) محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام ۴.۵ % نرخ تبدیل بالاتری دارد

وقتی یک کاربر عکس تولید شده توسط کاربر دیگر را می‌بیند، اعتماد بیشتری به آن پست دارد، نسبت به پست‌هایی خود برندها برند تولید می‌کنند. یک نمونه بسیار قوی برای نشان دادن قدرت تولید کاربر در اینستاگرام GoPro می باشد که تقریبا تمام صفحه آن‌ ها شامل عکس‌های مشتریانش است.

۸)عکس هایی که دارای چهره هستند، محبوب ترند

عکس‌هایی که در اینستاگرام با چهره به اشتراک گذاشته می شوند، ۳۸ درصد بیشتر از بقیه عکس‌ها محبوبیت دارند. این بدین معنی است که همه تصاویر شما نباید شامل محصولات مستقل باشد. اضافه کردن صورت‌ ها همیشه به معنای گرفتن پرتره یا سلفی نیست عکس‌ های جذاب تیم شما در یک رویداد یا حول دفتر نیز می‌تواند بسیار موثر باشد

۹) ۲۵ درصد از تبلیغات اینستاگرام ویدیو‌ها هستند

تبلیغات عکس در اینستاگرام بسیار رایج می‌باشد ولی نباید این واقعیت را فراموش کرد که ویدیو‌ها باعث جذب افراد بیشتری می‌شوند. تبلیغات ویدیویی اینستاگرام حدود ۶۰ ثانیه هستند، اما این یک محدودیت محسوب نمی‌شود، بلکه باعث افزایش تعاملات نیز می‌شود.

شما می‌توانید در کمتر از ۳۰ ثانیه توجه مخاطب را جذب کنید. تبلیغات ویدیو در اینستاگرام نرخ تعامل بالا‌تری دارند اما هزینه‌ای که برای آن‌ها پرداخت می‌شود نیز بیشتر از تبلیغات عکس است.

۱۰) استوری‌های اینستاگرام

استوری‌های اینستاگرام بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارند. این در حالی است که این ویژگی اینستاگرام حدود یک سال قدمت دارد. استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت خود به خود ناپدید می‌شوند و همین باعث محبوبیت آن‌ها شده است. از این ویژگی می‌توانید به خوبی استفاده کنید.

۱۱) پست هایی دارای موقعیت مکانی

پست هایی که در اینستاگرام دارای موقعیت مکانی هستند ۷۹ درصد بیشتر از بقیه‌ی پست‌ها کاربران را جذب می‌کنند. اینستاگرام در حال توسعه برنامه‌های مربوط به ویژگی های جغرافیایی پست هاست. با این ویژگی افراد بیشتری برای دیدن پست‌های شما جذب خواهند شد.

۱۲) در اواخر هفته پست‌های اینستاگرام، تعاملات بیشتری دریافت می‌کنند

این موضوع کاملا معقولانه به نظر می‌رسد که در اواخر هفته که کاربران از فعالیت‌های کاری خود آزاد هستند وقت زیادتری را به شبکه‌های اجتماعی خصوصا اینستاگرام تخصیص دهند.

نگاهی به جدول زیر که روزهای هفته، ساعت‌ها و میزان تعاملات را نشان می‌دهد، بیندازید.

بهترین تایم انتشار محتوا در اینستاگرام

۱۳) فیلتر Clarendon بیشترین میزان استفاده را دارد

حدود ۴۰ فیلتر منحصربه‌فرد در اینستاگرام وجود دارد، اما تحقیقات نشان می‌دهند که فیلتر Clarendon از بیشترین محبوبیت برخوردار است و بیشترین تعاملات را به خود اختصاص قرار داده است.

دیدگاه خود را ارسال کنید...